reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 16 września 2016

LTE Cat M1 od u-blox

LTE Cat M1 zyskuje na popularności, dzięki możliwościom jakie ma oferować, czyli bezproblemowy dostęp do internetu poprzez LTE przy niskim zużyciu energii. U-blox przedstawia swój pierwszy układ, oferujący obsługę tego standardu.
Firma u-blox wprowadza na rynek swój nowy układ, oferujący obsługę LITE Cat M1. Obsługa tej kategorii ma się stać w niedługim czasie standardem, gdyż umożliwi wygodne połączenie dużej liczby urządzeń do sieci internetowej, za pośrednictwem LTE.

LTE Cat M1 jest częścią nowego standardu 3GPP Release 13, wspierającego nowe technologie energooszczędne: LPWA („low power wide area”). Standard ten stworzono z myślą o aplikacjach IoT, gdzie wymaga się długiego czasu pracy przy zasilaniu z baterii, a przy tym nie ma dużych wymagań co do transferu. Nieco szerzej opisywaliśmy nowy standard i kategorie w niedawno ukazanym artykule.

Moduł oznaczony został jako SARA-R4. Ma to być pierwszy moduł, obsługujący nowe kategorie. Dostępny ma być w czwartym kwartale tego roku i przeznaczony głównie na rynek US. Obsługiwana ma być prędkość danych na poziomie 375 kbps w trybie half-duplex, oraz do 1 Mbps w trybie full-duplex.

Układ dostępny ma być w kompaktowej obudowie LGA o wymiarach 16 na 26 mm i przeznaczony ma być na temperatury z zakresu od -40 do 85 stopni Celsjusza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2