reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 14 września 2016

Nowe sterowniki LED, z obsługą matrycową do 192 komponentów

Nowe sterowniki pomogą stworzyć jeszcze lepsze matryce z kolorowymi diodami LED. Zapewnią lepszą kontrolę, uwolnią od efektu ducha, dając większą żywotność aplikacji, a stworzone moduły będzie można łatwo i sprawnie ze sobą łączyć.
Firma Integrated Silicon Solution wprowadza na rynek nowe sterowniki LED o wysokiej wydajności, mogące obsługiwać matryce diod LED o liczbie komponentów: 192, 96 i 144. Oznaczone zostały odpowiednio IS31FL3733, IS31FL3736 oraz IS31FL3737.

Matrycowa architektura LED ISSI zapewniać ma projektantom duże możliwości i elastyczność, w kontrolowaniu poszczególnych diod LED, albo większą ilością diod LED, dla realizacji strefowego podświetlenia ekranów, itp.

Komponenty IS31FL373x mają posiadać spore możliwości i bogate funkcje, jak zapewnia producent. Wśród nich można znaleźć opcję do konfigurowania matrycy (kolumn/wierszy), możliwość wyboru efektów świetlnych, operowanie na rejestrach odpowiedzialnych za kontrolę poszczególnych diod LED, detekcję zwarć lub przerwań, funkcję pracy kaskadowej z opcją synchronizacji (bez użycia dodatkowych komponentów), itd.

Komunikacja ze sterownikami odbywać się ma za pośrednictwem szybkiego interfejsu I2C pracującego z częstotliwością 1 MHz. Każda z podłączonych diod LED ma posiadać swój własny unikalny rejestr kontrolny, a także rejestr błędnej pracy, co zapewniać ma wspomnianą elastyczność i możliwość tworzenia wielu zaawansowanych efektów świetlnych. W przypadku nieprawidłowości od razu zostaniemy poinformowani o błędzie, a system odpowiednio na to zareaguje. Ma to wpływać na niezawodność gotowego urządzenia.

Sterowniki te mają posiadać jeszcze jedną ciekawą funkcję. Mowa tu o eliminacji „efektu ducha”. Chodzi o częściowe świecenie diody LED, w sytuacji gdy nie powinna ona świecić. Ma to być związane z ładunkami znajdującymi się jeszcze w matrycy. System ten nie tylko poprawi wrażenia wizualne, ale też uprawni aplikację i zapewni jej większą żywotność. Jak podaje producent, efekt ten może bowiem być przyczyną awarii lub uszkodzeń diod LED (np. zwarć).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2