reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 września 2016

Moduły zasilające na 600 V mające zredukować koszty

Moduły zasilające od Vincotech są wydajnymi komponentami pozwalającymi zmniejszyć koszty budowy aplikacji, a także jej gabaryty, dzięki integracji w swojej strukturze wielu funkcji i elementów.
Firma Vincotech wypuściła na nowe inteligentne moduły zasilające o wysokim stopniu zintegrowania. flowIPM 1B CIP 600 V łączą w sobie superszybkie tranzystory IGBT (F5) z wydajnością tranzystorów MOSFET, wzbogacone poprzez diodę z węglika krzemu. Wszystko to zoptymalizowane do najefektywniejszej pracy z częstotliwością 150 kHz.

Wszystko to zostało zaprojektowane w taki sposób, by podnieść wydajność gotowej aplikacji i jednocześnie ograniczyć ilość zewnętrznych komponentów pasywnych, co jednocześnie pozwoli ograniczyć koszty budowy gotowej aplikacji. Wydajność prądowa zespołu topologii CIP (konwerter + inwerter + korekcje współczynnika mocy) wynosić ma 10 A przy temperaturze 80 stopni Celsjusza.

Oprócz redukcji kosztów układ ten ma pomóc w redukcji gabarytów projektowanej aplikacji. Bez problemu poradzi sobie z napięciami do 600 V. Wbudowane rozwiązania pozwolą na budowę funkcjonalnych aplikacji o wysokiej wydajności, jak podaje producent. Jest tu także układ ‘bootstrap’.

Dostępny ma być w obudowach 1B, w wersji tradycyjnej 17 mm oraz 12 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2