reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 30 sierpnia 2016

Kontrolery USB-C spełniające specyfikację PD 3.0

Nowe kontrolery stworzono z myślą o tym, by spełniały wymagania najnowszej wersji standardu USB PD 3.0, dbając o bezpieczeństwo aplikacji i danych, nawet w trudniejszych warunkach.
Firma Cypress Semiconductors wypuściła nowe kontrolery USB-C, spełniające wymagania najnowszej specyfikacji PD 3.0 („Power Delivery”). Stworzone zostały z myślą o pracy w bardziej wymagających aplikacjach i trudniejszych warunkach pracy, jak czytamy w notatce producenta.

Nowe kontrolery oznaczone zostały jako EZ-PD CCG3 i CCG4. Mają stanowić też pierwsze tego typu komponenty przemysłowe, spełniające wymagania w/w standardu, od USB-IF („USB Implementers Forum”).

Specjalne systemy mają dbać o bezpieczeństwo aplikacji i całego urządzenia, podczas szybkiego ładowania (urządzenia zewnętrznego od hostującego, bądź też samego urządzenia hostującego), a także w sytuacji nagłego rozłączenia. Jednocześnie dba się o to, by ochronić dane przed zniszczeniem, w przypadku jednoczesnego przesyłania danych i zasilania dołączonego urządzenia zewnętrznego, oraz w trakcie nagłego zaniku zasilania.

Warto też wspomnieć o tym, że PD 3.0 jest w pełni kompatybilne z wersją 2.0, co zapewni większą elastyczność i kompatybilność z istniejącymi już urządzeniami, zapewniając równie wysoki poziom ochrony, dla urządzeń pracujących w starszym standardzie (gdy urządzenie hostujące będzie wyposażone w kontroler, obsługujący wspomnianą najnowszą wersję standardu). Jednocześnie producent podaje, że jest w dostępna jest aktualizacja firmware starszych kontrolerów CCG2, by mogły obsługiwać standard PD w wersji 3.0.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2