reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 24 sierpnia 2016

Niewielkie kompleksowe odbiorniki GNSS dla urządzeń przenośnych

Nowe odbiorniki GNSS od u-blox są bardzo małe, ale przy tym bardzo funkcjonalne, radzące sobie nawet z zagłuszaniem. Mogą posłużyć w aplikacjach przenośnych do śledzenia obiektów z ukrycia lub w wielu innych urządzeniach przenośnych.
Firma u-blox zaprezentowała swoje nowe układy w formie scalaków, oznaczone jako EVA-M8Q. Są to odbiorniki GNSS oparte na TXCO, zoptymalizowane do tego, by zapewnić wysoką czułość śledzenia i akwizycji.

Mają znaleźć zastosowanie głównie w urządzeniach przenośnych, bardzo dobrze współpracując nawet z niewielkimi antenami. Mogą dzięki temu także być wykorzystywane w niewielkich urządzeniach śledzących większe obiekty (np. samochody), zachowując przy tym niewielkie gabaryty takiej aplikacji. Pozwoli to na łatwe ukrycie takiego urządzenia, co ma mieć wpływ na bezpieczeństwo.

Znaleźć tu można wsparcie dla: GPS, BeiDou, Galileo i GLONASS. Zastosowano tutaj także technologię pozwalające przezwyciężyć działanie systemów zagłuszających i oszukujących działanie odbiorników GNSS.

Dostępne mają być w obudowach QFN w czwartym kwartale 2016 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1