reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 sierpnia 2016

Kontrolery LED obsługujące moce do 150 W

Nowy kontroler posiada sporo zalet, umożliwiających budowę lamp o mocach do 150 W, dbając nie tylko o wysoką wydajność, ale też jakość zasilania. Metoda sterowania pozwala na oszczędność miejsca, jak i BOM, na płytce PCB.
Firma Diodes Incorporated zaprezentowała dwa nowe kontrolery LED, jednostopniowe, z funkcją ściemniania, które pozwolą na budowę wydajnych układów zasilania, dla lamp o mocach dochodzących do 150 W. Komponenty te oznaczono symbolami AL1663 oraz AL1663R.

Kontrolery wspierać mają różne topologie, takie jak: flyback, podnosząco-obniżające. Proces sterowania ma być wykonywany w precyzyjnie kontrolowanym trybie prądowym. Sterowanie ma być wykonywane po stronie pierwotnej. Do pracy nie wymaga się dodatkowych elementów sterujących po stronie wtórnej, w tym też nie ma konieczności stosowania dodatkowych transoptorów.

Wysoką wydajność, połączoną z niską emisją EMI udało się osiągnąć za sprawą specjalnego trybu pracy BCM z przełączaniem „dolinowym”. Ma to zapewniać wysokie wartości współczynników mocy, a także zredukowanie zniekształceń harmonicznych.

Całość została więc pomyślana tak, by zapewnić wysoką dokładność i jakość sterowania, dla całej aplikacji, a także by jednocześnie uprościć projektowaną aplikację. Na uwagę ma zasługiwać także mały prąd rozruchowy, jak i prąd pracy. Nie zabrakło tu również wielu funkcji zabezpieczających.

Funkcja ściemniania jest obsługiwana zarówno przez sygnał cyfrowy (PWM), jak i analogowy (akceptowane są napięcia z zakresu od 0.3 do 2.4 V). Oba komponenty dostępne mają być w obudowach SO-8. Pierwszy z układów posiadać ma dodatkowe wejście dla sygnałów PWM o wysokiej częstotliwości.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1