reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 sierpnia 2016

Zintegrowane sensory Halla mające zredukować BOM

Nowe sensory Halla od Infineon mają sporo do zaoferowania. Dbają nie tylko o swoje zasilanie, ale także o stabilność pomiarową i dokładność. Mogą pracować także w aplikacjach motoryzacyjnych.
Firma Infineon zaprezentowała swoje nowe sensory Halla, przeznaczone do urządzeń przemysłowych, konsumenckich i motoryzacyjnych. Mowa tu o rodzinie TLx496x, która określona została mianem wysoce zintegrowanej oraz wysoce precyzyjnej.

Komponenty tej rodziny mają cechować się także bardzo dobrą stabilnością i niskim poborem energii. Do pracy wymagają prądu o natężeniu tylko 1.6 mA, co ma być wartością o 50% mniejsza, niż inne konkurencyjne produkty tej klasy. Pracować mogą z napięciem od 3 do 5.5 V.

Wśród oferowanych czujników będzie można znaleźć komponenty pracujące w trybie załącznika/wyłącznika, jak i zatrzasku („latch”). Mogą pracować w urządzeniach, gdzie wymaga się nie tylko dużej dokładności, ale także stabilności i wytrzymałości na trudne warunki pracy, jak podaje producent.

Do zintegrowanych elementów można zaliczyć wbudowany główny element pomiarowy – czujnik Halla, a także regulator napięciowy, oscylatory, sterownik wyjściowy, itp. Wszystko zostało tak dobrane, by zapewnić sprawną pracę układu, odporną na działanie zmiennych temperatur i innych parametrów, mogących wpływać na wynik pomiaru.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1