reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 22 lipca 2016

Regulator na wysokie temperatury zgodny z FMEA

Nowy regulator od Linear Technology posiada zgodność z FMEA, co zapewniać ma bezpieczeństwo pracy gotowej aplikacji. Wydajność prądowa tego niewielkiego regulatora wynieść ma do 3.5 A.
Firma Linear Technology zaprezentowała swój nowy regulator z rodziny uModule, oznaczony symbolem LTM8003. Jest to dość prosty w implementacji regulator DC/DC, mogący pracować z napięciem wejściowym od 3.4 V do 40 V.

Na wyjściu możemy otrzymać napięcie z zakresu od 0.97 do 18 V. Wydajność prądowa tego regulatora wynieść ma nawet 3.5 A. To co jednak ma wyróżniać ten układ, to jego budowa i zgodność z FMEA.

Oznacza to, że napięcie wyjściowe nie przekroczy ustalonego, nawet w przypadku jakiejś awarii lub sytuacji niebezpiecznych, takich jak zwarcie do masy lub do sąsiadującej ścieżki będącej pod napięciem.

Układ ten może pracować w jednym z czterech dostępnych trybów: Burst Mode, impulsowym („pulse-skim mode”) w dwóch trybach, a także w trybie synchronizacji zewnętrznej (z zegarem o częstotliwości od 200 kHz do 3 MHz). Pobór prądu na potrzeby własne nie powinien być większy niż 25 uA (w trybie Burst).

Sprawność maksymalna tego regulatora wynieść ma 90%. Układ może nagrzać się do 100 stopni Celsjusza, bez konieczności stosowania radiatora, zapewniając wydajność prądową do pełnych 3.5 A. Z wykorzystaniem odpowiedniego chłodzenia, układ może pracować do osiągnięcia temperatury 150 stopni Celsjusza (na złączu).

Całość zapakowano w obudowę BGA o wymiarach 6.25 na 9 mm. Wysokość to około 3.32 mm. Do pracy wymaga się zaledwie dwóch kondensatorów oraz rezystorów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2