reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 lipca 2016

Oscylatory o wysokiej niezawodności

Oscylatory te cechuje bardzo duża niezawodność i wytrzymałość, pozwalająca na pracę w najbardziej wymagających aplikacjach. Lecz to tylko początek ich zalet, a wśród nich stabilna praca na poziomach CMOS.
Firma Euroquartz (z UK) przedstawiła swoje nowe oscylatory kwarcowe, oznaczone jako EQXO-1000BMK oraz EQXO-3000BMK. To co ma je wyróżniać to innowacyjna budowa, opierająca się na integracji kryształu kwarcowego oraz układu CMOS/TTL na podkładzie ceramicznym.

Komponenty te cechują się tym samym bardzo wysokim współczynnikiem niezawodności, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w najbardziej wymagających aplikacjach, wliczając w to zastosowania militarne.

Do ich zalet można także zaliczyć bardzo wąską tolerancję, jak również bardzo dobrą stabilność w całym zakresie temperatur pracy (od -55 do 125 stopni Celsjusza, z tolerancją od 50 do 100 ppm, zależnie od temperatury). Obsługiwany zakres częstotliwości zawierać się ma w przedziale od 200 kHz do 200 MHz.

Wszystko to zamknięto w hermetycznej obudowie ze wspomnianym podłożem ceramicznym. Ma to poprawić ich niezawodność. Obudowy są w formacie DIL, w wersji z 4-wyprowadzeniami (pierwszy z komponentów) lub 14-wyprowadzeniami (drugi ze wspomnianych elementów), dla zachowania lepszej wytrzymałości mechanicznej.

Do ciekawych parametrów tych oscylatorów można także zaliczyć dużą odporność mechaniczną: do 5000 g przy uderzeniach, do 20 g przy wibracjach; a także niską emisyjność EMI oraz możliwość pracy przy standardowym napięciu 5 V. Czas uruchomienia to 5 ms, a długość zbocza narastającego lub opadającego to tylko 6 ns. Na wyjściu otrzymujemy sygnał zgodny z CMOS.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2