reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 12 lipca 2016

Więcej kolorów w niezwykle małych LED’ach

Te miniaturowe diody LED mają się świetnie nadawać do urządzeń elektroniki noszonej, z racji swoich niewielkich wymiarów i stosunkowo dużej jasności. Oferta tych diod wzbogaca się o nowe, wyraźne kolory.
Firma Rohm rozwija swoją linię produktów PICOLED. Są to bardzo małe diody LED o wymiarach 1 na 0.6 mm i o grubości 0.2 mm, które przeznaczone są do zastosowania w urządzeniach przenośnych, takich jak elektronika noszona. W nowej ofercie pojawia się 7 nowych kolorów.

Seria SML-P1 to diody przygotowane przy wykorzystaniu najnowszych technologii, w których zastosowano super cienkie emitery. Ich grubość to zaledwie 0.05 mm. Pozwoliło to uzyskać bardzo małą grubość gotowych komponentów, które idealnie nadają się do zastosowania w elektronice noszonej.

Wykonane zostały przy użyciu technologii „AlGaInP on GaAs” oraz „InGaN”. W zależności od wybranego koloru oferować mają jasność od 25 mcd do 150 mcd. Oferta diod tej serii została wzbogacona o kilka nowych kolorów o długości fali:
  • 560 i 566 nm (zielony),
  • 576, 580, 585 i 596 (żółty, idący w pomarańczowy),
  • 615 (czerwony).

Nowe kolory mają być wyraźniejsze i lepiej nasycone. Pracować mogą z napięciem około 2-2.2 V, zależnie od wybranego koloru.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2