reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 01 lipca 2016

Gotowy niewielki akcelerometr

Niewielki akcelerometr od DJB Instruments jest bardzo wytrzymały (mechanicznie i temperaturowo, nawet do 200 °C) dzięki tytanowej obudowie. Oprócz wspomnianej odporności, czujnik ten cechować się ma także wysoką precyzją.
Firma DJB Instruments z UK zaprezentowała miniaturowy trzyosiowy akcelerometr piezoelektryczny (IEPE). Jest to gotowy sensor, który wystarczy podłączyć do gotowej aplikacji za pomocą trzech wbudowanych przewodów (o długości 1 metra zakończonych wtyczką ¼-28 UNF).

Czujnik ten ma cechować się bardzo wysoką precyzją. Jego tolerancja wynosić ma zaledwie 12 mikronów. Dostępny jest standardowo w opcjach 1 mV/g, 5 mV/g oraz 10 mV/g. Na życzenie klienta możliwe jest dostarczenie też innych wariantów. Nie straszne mu temperatury rzędu 200 stopni Celsjusza, nie tracąc przy tym na parametrach i zakresie dynamicznym.

Tytanowa obudowa ma minimalizować ryzyko uszkodzeń, co mogłoby wpłynąć na odczytywanie błędnych sygnałów z akcelerometru. Gabaryty tego czujnika to 7 na 7.5 mm i wysokość 5.6 mm. Ważyć ma 1.2 grama.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1