reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 23 czerwca 2016

Cewki niemal niewidoczne, ale o dobrym Q

Nowe komponenty indukcyjne od Muraty są komponentami niezwykle małymi. Pomimo tego cechują się bardzo ciekawymi parametrami, w tym wysoką wartością dobroci Q.
Firma Murata wprowadziła na rynek nową serię miniaturowych elementów indukcyjnych, przeznaczonych do pracy z wysokimi częstotliwościami. Ich oznaczenie to LQP01HQ. To co je ma wyróżniać to ich charakterystyki i bardzo małe wymiary.

„Ceweczki” te są bowiem o połowę mniejsze o swoich poprzedników, tj serii LQP02TN. Nowe komponenty dostępne mają być w obudowach typu 008004. Ich wymiary wynoszą 0.25 na 0.125 mm. Są więc to elementy naprawdę niewielkie.

Pomimo tego, komponenty te mają się cechować bardzo dobrymi charakterystykami i wysoką wartością dobroci Q. Seria ta składać się ma z 25 elementów, które różnią się oferowaną indukcyjnością. Ta ma zawierać się w zakresie od 0.3 nH do 2.7 nH.

Wkrótce jednak oferta ta ma się powiększyć o komponenty oferujące indukcyjność do nawet 10 nH. Pojawią się one pod koniec roku 2016.


© Murata

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-1