reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 20 czerwca 2016

205 lm/W w nowych diodach LED Cree

Nowa generacja diod LED XP-G3 przynosi poprawę w wydajności świetlnej, a także zapewniać ma jeszcze większą żywotność i niezawodność. Diody te mogą być z powodzeniem montowane w lampach ulicznych.
Firma Cree wypuściła na rynek nowe diody LED z rodziny XLamp serii XP-G3. Jest to ulepszona wersja serii XP-G2, w której skupiono się na wydajności. Efektem prac inżynierów z Cree są diody LED, które są w stanie oddać nawet o 31% więcej światła (lumenów), a ich sprawność (lm/W) podniesiono o 8%.

Jak podaje producent, ich wydajność wynosić może teraz nawet 205 lm/W. Oparte zostały na technologii SC5 Technology Platform. Jak czytamy w notatce producenta, poprawie uległy też charakterystyki napięciowe oraz niezawodność, w stosunku do poprzednich generacji XP-G.

Dzięki wysokiej sprawności, możemy otrzymać strumień świetlny o sile 863 lm przy zasilaniu prądem 2 A. Ich żywotność (L90) szacuje się nawet na ponad 50 tysięcy godzin, także podczas pracy w temperaturach dochodzących do 105 stopni Celsjusza (przy zasilaniu prądem 1,5 A).

Duża moc i wysoka niezawodność oraz żywotność, pozwalają na zastosowanie tych diod nie tylko w bardziej wymagających aplikacjach jak domowe, ale także w przemyśle czy też w lampach ulicznych.

W ofercie znaleźć się mają komponenty oferujące światło o temperaturze barwowej od 2700 do 6500 K, w opcjach ANSI White, EasyWhite oraz typowych skalach 3 i 5-stopniowych. Dostępne opcje CRI to: 70, 80 i 90.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1