reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 14 czerwca 2016

Prosty i wydajnych sterownik dla wielu lamp LED

Nowoczesna konstrukcja i algorytm sterowania pozwolił zbudować wydajny sterownik LED o wysokiej niezawodności i stopniu zintegrowania. Na uwagę ma zasługiwać też współczynnik mocy, THD i spore możliwości.
Firma Power Integrations przedstawiła swój nowy układ sterownika LED, o oznaczeniu LYTSwitch-1. Są to nieizolowane sterowniki LED o topologii obniżającej napięcie, jednostopniowe, przeznaczone do pracy w aplikacjach prostych lamp i tub LED.

Wysoki stopień integracji pozwoli budować aplikacje małe i proste. Komponent ten ma również gwarantować wysoki współczynnik mocy (ok 0.9), a także niski poziom THD (ok 15%). To co ma również zasługiwać na uwagę to bardzo dobra sprawność. Wynosić ma ona co najmniej 93% jak podaje producent.

Aplikacja sterownika LED, jaka będzie oparta na tym układzie będzie mogła pracować z mocą nawet 22 W, bez konieczności stosowania dodatkowych radiatorów (nie licząc samych diod LED). Nie straszne mu napięcia wejściowe z zakresu od 100 do 308 VAC. Pomagać ma w tym wbudowany tranzystor MOSFET 725 V, co wpływać ma na niezawodność tego sterownika.

Układ ten spełniać ma standardy: DOE 6, CEC Title 20 oraz 24, ENERGY STAR SSL, EN61000-3-2 (C), a także standardy indyjskie i chińskie. Nie zabrakło tu również stosownych zabezpieczeń. A całość zamknięto w niewielkiej obudowie SO-8.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2