reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 maja 2016

Interfejs dla ściemniaczy oświetlenia LED-owego

Nowe scalaki od Infineon mają pomóc w budowie bardziej kompaktowych układów realizujących funkcję ściemniania. Mają pomóc w zaoszczędzeniu nawet 70% miejsca, w porównaniu do rozwiązań tradycyjnych.
Firma Infineon Technologies przedstawiła nowy układ, oznaczony symbolem CDM10V. Jest to układ opisywany jako interfejs dla oświetlenia LED, mający być elementem pomagającym w realizacji funkcji ściemniania.

Układ ten ma pomóc w zmniejszeniu rozmiarów gotowej aplikacji nawet o 70%, w porównaniu z rozwiązaniami opartymi o elementy dyskretne. Układ ten jest w stanie przekształcić sygnał analogowy (z zakresu od 0 do 10 V) na sygnał PWM albo inny sygnał, wymagany przez dodatkowy kontroler znajdujący się w aplikacji.

Zakres sygnału PWM zawiera się w przedziale od 0 do 100%. Wydajność wynosić ma 5 mA. Interfejs ten może być wykorzystywane w wielu aplikacjach; komercyjnych, przemysłowych, itd. Jego konfiguracja ma być prosta i jednorazowa.

Możemy tu ustalić minimalną szerokość impulsu wyjściowego (PWM), w zakresie od 1 do 10%, częstotliwość pracy sygnału PWM (od 200 Hz do 2 kHz), funkcję „ściemniaj-do-wyłączenia”, itp. Zasilany może być napięciem z zakresu od 11 do 25 V.

Komponent ten dostać będzie można w niewielkiej obudowie SOT-6. Można zamawiać próbki. Dostępne będą także zestawy demonstracyjne.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2