reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 maja 2016

MOSFET-y dla zasilaczy aplikacji mobilnych

Nowe tranzystory MOSFET od Toshiby zaprojektowano z myślą o urządzeniach mobilnych, tzn ich sekcjach zasilania i interfejsie USB-C. Generować będą bardzo małe straty, a to wpłynąć ma na wydajność gotowej aplikacji.
Firma Toshiba zaprezentowała nowe tranzystory MOSFET, oznaczone jako SSM6L61NU oraz SSM6N61NU. Zamknięto je w kompaktowej obudowie SOT-1118 (UDFN6), co pozwoliło na osiągnięcie bardzo dobrych parametrów cieplnych i niskiej rezystancji Rds(ON).

Rezystancja ta wynosić ma zaledwie 25 mΩ (przy Vgs = 4.5 V). Oznacza to, że tranzystory te generować będą bardzo małe straty, a to z kolei wpłynie na wydajność działania gotowej aplikacji. MOSFET-y te mają znaleźć zastosowanie głównie w aplikacjach mobilnych, w sekcjach zasilających.

Mogą to być konwertery DC/DC w smartfonach lub tabletach, zarówno w układach zarządzania baterią, jak też w systemach zarządzania obciążeniem. Mają być wykorzystywane w aplikacjach wykorzystujących nowoczesny interfejs USB-C.

Obudowa o wymiarach 2 na 2 mm pozwala na rozproszenie do 1 W, bez konieczności wykorzystywania skomplikowanych systemów chłodzących. W porównaniu do innych MOSFET-ów (w obudowach PS-8), gabaryty tych tranzystorów zmniejszono więc o ok 50%.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1