reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 29 kwietnia 2016

Regulatory o szerokim zakresie napięć wejściowych

Nowe regulatory od Allegro Microsystems są wydajnymi, niewielkimi komponentami o wydajności nawet 3.5 A. Akceptują szeroki zakres napięć wejściowych i są bardzo wytrzymałymi i bezpiecznymi elementami zasilającymi.
Firma Allegro Microsystems Europe przedstawiła nowe regulatory napięciowe A8586 i A8587. W obu komponentach zintegrowano tranzystor MOSFET pełniący rolę klucza głównego. Wydajność tych regulatorów jest jednak różna i wynosi odpowiednio: 3.5 i 2 A.

Oba elementy posiadają kwalifikację AEC-Q100 i posiadają tryb prądowy („current mode control”), co ma zapewniać szybszą odpowiedź czasową komponentów. Zakres napięć wejściowych, obsługiwanych przez te regulatory jest bardzo szeroki i wynosi od 3.6 do 36 V.

Możliwości tych regulatorów są dzięki temu dość spore, jeśli chodzi o budowę prostych zasilaczy obniżających napięcie. Na potrzebny własne, regulatory te wymagają jedynie 30 uA. Nie zabrakło tu także odpowiednich zabezpieczeń, w tym UVLO 3 V, ochrona w momencie rozruchowym, itd. Jak zapewnia producent, komponenty te są bardzo wytrzymałymi i bezpiecznymi elementami zasilającymi. Jednocześnie spełniają wymogi dotyczące emisji EMI.

Regulatory te mają być wydajnymi komponentami w szerokim zakresie obciążeń. Standardowo pracują w trybie PWM, lecz jest tu również obsługa trybu PFM, załączający się przy zmniejszonym obciążeniu.

Dostępne mają być w obudowach DFN-10 i SOIC-8 (tylko A8586).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1