reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 27 kwietnia 2016

Najpojemniejsze pamięci MRAM

Superszybkie pamięci MRAM od Everspin mają łączyć w sobie zalety DRAM DDR i pamięci NAND. Nowe kości od tego producenta mają być najpojemniejszymi na rynku.
Firma Everspin wprowadziła na rynek nowe kości pamięciowe MRAM o pojemności 256 Mb. Są to kości pamięciowe komunikujące się za pośrednictwem interfejsu DDR3, co zapewniać ma min. wysoką przepustowość.
Czas zapisu ma być nawet 100 tysięcy razy krótszy, niż w przypadku pamięci NAND, jak podaje producent.

Nowe pamięci ST-MRAM z interfejsem DDR3 są pierwszymi układami tego producenta, produkowanymi po porozumieniu z GlobalFoundries, na krzemowych „waflach” o średnicy 300 mm. Pamięci te będą produkowane przy wykorzystaniu technologii pMTJ.

Dostępne mają być również w wersji nieulotnych pamięci DIMM. Mają poprawiać wydajność i niezawodność aplikacji i wyeliminować konieczność transferu danych z pamięci DRAM do NAND, w trakcie usypiania urządzenia. Będzie można zastosować mniejsze kondensatory, które zwykle gromadzą energię potrzebną do tego, by te dane przerzucić. Zaoszczędzone miejsce będzie można wykorzystać na powiększenie dostępnej pamięci w urządzeniu.

Komponenty te już teraz noszą miano najbardziej pojemnych kości pamięciowych MRAM. Jednak w niedługim czasie, Everspin planuje wypuszczenie na rynek jeszcze pojemniejszych pamięci – 1 Gb. Nadchodzące komponenty będą wykorzystywać technologię prostopadłych tuneli magnetycznych, co ma pozwolić na owe zwiększenie pojemności.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2