reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 07 kwietnia 2016

Wysoce efektywny regulator synchroniczny

Nowy regulator od Linear pozwala na osiągnięcie wydajności 20 A, przy zachowaniu sprawności 95%. Jest przy tym prosty w zastosowaniu i wytrzymały. Nowoczesna architektura zapewniać ma sporo korzyści.
Firma Linear Technology przedstawiła układ oznaczony symbolem LTC7130. Jest to regulator (konwerter DC/DC) obniżający napięcie, wyposażony w funkcję pomiaru prądu (DCR) z kompensacją temperaturową oraz w moduł synchronizacji zegara.

Nowoczesna i unikalna architektura układu umożliwia proste zastosowanie kompensacji, a także na możliwość równoległej współpracy ze sobą kilku komponentów, pozwalając osiągnąć wyższą wydajność prądową.

Nowa architektura pomogła również w osiągnięciu bardzo dobrych wartości SNR przy pomiarach prądowych, pozwalając też na wykorzystanie cewek o bardzo niskiej wartości rezystancji DC. Wszystko po to, by zwiększyć maksymalną efektywność pracy układu, zwłaszcza w aplikacjach gdzie wymaga się prądu o dużym natężeniu.

Parametry te wpływają również na dokładność funkcji limitera prądowego. Na wejściu akceptowane jest napięcie z zakresu od 4.5 do 20 V. Na wyjściu otrzymać możemy napięcie z przedziału od 0.6 do 5.5 V. Wbudowany tranzystor MOSFET (z kanałem typu N) pozwala na osiągnięcie wydajności prądowej na poziomie 20 A, przy pracy ciągłej.

Regulator ten może pracować w wielu różnych aplikacjach, gdzie wymaga się prądu o dużym natężeniu, a także wysokiej efektywności. Sprawność tego układu wynosić ma nawet 95%, a jego zastosowanie ma być proste i wygodne. Dokładność ustalania napięcia wyjściowego wynosić ma 0.5%.

Komponent ten pracować może w temperaturach od -40 do 125 stopni Celsjusza. Dostępny ma być w obudowie BGA o wymiarach 6.25 na 7.5 mm.


© Linear Technology

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2