reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 06 kwietnia 2016

Pamięci DDR3 z magistralą 72-bitową

Nowe pamięci od 3D Plus łączą w sobie wysoki stopień minituryzacji (nawet 57%), wytrzymałość, a także wysoką wydajność. Ma ona być wyższa niż ta, która standardowo dostępna jest w pamięciach DDR3.
Firma 3D Plus rozszerza swoją ofertę pamięci o moduły oznaczone symbolem 3D3D16G72WB2487. Są to moduły pamięciowe o pojemności 16 Gb, zbudowane w oparciu o technologię produkcji przestrzennej.

Udało się dzięki temu stworzyć pamięć, która będzie o 57% mniejsza od innych komponentów o tej samej pojemności. W strukturze tego układu zawarto także odpowiednie filtry i rezystory, co również wpływa na oszczędność miejsca.

Korzyści mają być porównywalne z pamięciami SO-DIMM. Konstrukcja pamięci jest bowiem oparta na standardzie SO-DIMM JEDEC. Jednak nowe pamięci są przy tym bardziej niezawodne, żywotne, a także mniejsze.

Przeznaczone są do pracy w trudnych warunkach przemysłowych, militarnych, czy też w urządzeniach awioniki. Dostępne są wersje mogące pracować w temperaturach od -55 do 125 stopni Celsjusza.

Na uwagę zasługuje również ich wysoka wydajność. Pamięci obsługiwać mają transfer na poziomie 1600 Mb/s, dzięki zastosowanej magistrali. 64-bity przeznaczone są na dane, zaś dodatkowe 8 na informację ECC. Wszystko przy jednym cyklu zegarowym.

Co więcej, tak dużą wydajność i wytrzymałość udało się osiągnąć bez zwiększonego zużycia energii.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2