reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 05 kwietnia 2016

3-osiowy miniaturowy magnetometr o super dokładności

Nowe czujniki pola magnetycznego posiadają w sobie bardzo ciekawe funkcje (rozmagnesowywanie, niski poziom szumów, itd.), które znacznie podnoszą dokładność, która teraz wynosić ma 1 stopień.
Firma MEMSIC wprowadza na rynek nowe magnetometry; serię MMC3630KJ. Komponenty te są nie tylko bardzo małe, ale też bardzo dokładne. Oprócz precyzyjnego elementu pomiarowego (sensor AMR), w strukturze tych czujników zintegrowano również dedykowany kondycjoner sygnałów.

Czujniki te, jak i same ich sensory, mają stanowić przełom w technologii AMR. Nie tylko ich obsługiwany zakres jest duży (+/- 30 G), ale też bardzo niski poziom szumów. Jak podaje producent, w stosunku do innych technologii, poziom szumów ma być nawet 5-krotnie niższy.

Zastosowaniem mają być głównie aplikacje typu eCompass, ale też wiele innych. Mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie liczy się wysoka dokładność. W przypadku tego czujnika wynosi ona 1 stopień.

Co więcej, udało się też tak zoptymalizować układ, by pobierał bardzo mało energii. Ponadto, czas potrzebny na określenie pozycji również jest bardzo krótki. W strukturze czujników wbudowano także funkcję rozmagnesowywania, co pozwoli wyeliminować efekt dryftu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1