reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 05 kwietnia 2016

Wysoce zintegrowany syntezator z małym jitterem

Nowy syntezator od Linear to komponent zawierający w sobie wiele ciekawych funkcji. To wydajny komponent o niskim poziomie szumów, którego wyjścia będą ze sobą równo i zgodnie pracować.
Firma Linear Technology zaprezentowała układ oznaczony symbolem LTC6951. Jest to syntezator „integer-N”, z wbudowanym oscylatorem VCO (sterowanym napięciowo) i wzbogacony o inne niezbędne sekcje zegarowe, cechujące się bardzo niskim jitterem.

Komponent ten posiadać ma funkcje synchronizacji wielu scalaków („multichip synchronisation”) oraz elementy zegarowe zgodne z JESD204B. Cztery wyjścia prądowe (logiczne – CML) cechować się mają wysoką wydajnością.

Każde z wyjść posiada własny niskoszumny dzielnik zegarowy oraz blok opóźniający. Ma to pomóc w pokryciu zakresu częstotliwościowego od 1.95 do 2.7 MHz. Jitter ma wynosić 115 fs RMS (metoda SNR). Pozwala to na osiąganie najwyższej dokładności i SNR, nawet przy pracy z najwyższymi obsługiwanymi częstotliwościami i przepustowością.

Syntezator ten zawiera w sobie trzy zdefiniowane schematy, pozwalające na prostą rozbudowę. Z pomocą tego komponentu można stworzyć bowiem nawet bardzo skomplikowane „drzewo zegarowe”, dla bardziej skomplikowanych aplikacji, takich jak różnego rodzaju konwertery.

Technologia EZSync ma zapewnić wysoką powtarzalność i deterministyczną zależność pomiędzy wszystkimi dzielnikami zegarowymi na wszystkich wyjściach, zapewniając zgodną i równą ich pracę. Technologia ParallerSync pozwoli na połączenie ze sobą kilku takich elementów, tworząc bardziej rozbudowane aplikacje, a przy tym działające zgodnie, w jednym rytmie.

Warto również wspomnieć o bardzo niskim poziomie szumów, generowanych przez ten układ. Wynosić ma około -229dBc/Hz – szum fazowy, -277 dBc/Hz – znormalizowany szum pasmowy 1/f. Wraz z komponentem, projektanci dostaną narzędzie LTC6951Wizard, pomagające w projektowaniu aplikacji, min. dzięki narzędziom symulacyjnym.

LTC6951 dostępny ma być w obudowie QFN o wymiarach 5 na 7 mm. Pracować może w temperaturze od -40 do 105 stopni Celsjusza. Dostać go będzie można w cenie od 8.75 USD przy zamówieniach hurtowych.


© Linear Technology

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2