reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 04 kwietnia 2016

Przemysłowy przełącznik scalony na 900 V

Przełączniki te mają pomóc w budowie aplikacji nie tylko wydajniejszych, ale też prostszych i bardziej niezawodnych. Wbudowane funkcje dbają o zachowanie wysokiej żywotności, efektywności i dokładności.
Firma Power Integrations przedstawiła swoje nowe przełączniki scalone z rodziny InnoSwitch-EP, mogące pracować z napięciem do 900 V. Są to scalone przełączniki mające pracować jako elementy wykonawcze zasilaczy flyback CV/CC; pracować z wysokim napięciem stałym, jak również z zasilaniem trójfazowym.

Mają znaleźć swoje miejsce przy sterowaniu silnikami, pomiarach, w zasilaczach, systemach energetyki odnawialnej, itd. Przeznaczone są do pracy w aplikacjach, gdzie wymaga się ciągłej pracy przy tak wysokich napięciach, z uwzględnieniem ich niestabilności (np. przepięć).

Są to komponenty zaprojektowane tak, by mogły samodzielnie pracować z mocą 18 W (nie wymaga się radiatora), a ich sprawność sięgać ma 85%. Wykorzystując radiator, moc ta będzie większa, zależnie od wybranej wersji. Pozwoli to tworzyć zasilacze i inne tego typu aplikacje, bardziej kompaktowe.

Komponenty te mają pomóc w budowie prostszych i bardziej niezawodnych systemów zasilania. W ich strukturę wbudowano sporo dodatkowych funkcji, mających usprawnić budowanie gotowych aplikacji zasilających.

Wśród nich, obok funkcji zabezpieczających, znaleźć będzie można technologię FluxLink (sprzężenia magnetyczno-indukcyjnego), lub funkcje prostownika synchronicznego z dokładną regulacją po stronie wtórnej. Funkcje te mają pomóc w osiąganiu wysokiej efektywności i pomóc we wspomnianym uproszczeniu aplikacji, np. poprzez zrezygnowanie ze stosowania dodatkowych transoptorów. Poprawi się także żywotność takich aplikacji.

Komponenty te mają spełniać wiele międzynarodowych standardów i norm, w tym: Energy-Star, dyrektywę ErP, standardy europejskie i amerykańskie; UL1577 i TUV (EN60950), zgodne są też z EN61000-4-8 (100 A/m) oraz EN61000-4-9 (1000 A/m). Ich cena zaczynać się ma od niecałego dolara za sztukę, przy zamówieniach hurtowych (10 tys sztuk).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1