reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 01 kwietnia 2016

32-bitowy MCU mający usprawnić kontrolery silników

Nowe mikrokontrolery od Renesas usprawniono w stosunku do starszych generacji, dając np. 2-krotnie większą moc obliczeniową. Mogą sterować wieloma silnikami naraz, jak również silnikami PMAC.
Firma Renesas rozszerza swoją ofertę mikrokontrolerów 32-bitowych. Chodzi o nowe układy z rodziny RX24T, które oparto na rdzeniach RXv2. Komponenty te wyposażono w funkcję 5-stopniowego przetwarzania potokowego, funkcje FPU i DSP.

Producent dodał tutaj też inne funkcje pozwalające na usprawnienie dokładności i wydajności w wykonywaniu algorytmów. W porównaniu do swoich poprzedników (RX23T), nowe mikrokontrolery cechują się dwukrotnie większą wydajnością obliczeniową.

Nowsza wersja tych MCU pozwoli również na zredukowanie czasu potrzebnego na opracowanie aplikacji o 30%, jak podaje producent. Wśród usprawnień dokonanych w stosunku do starszych braci, należy także poprawa wydajności energetycznej.

Mikrokontrolery te taktowane mogą być zegarem o częstotliwości do 100 MHz, osiągając efektywność obliczeniową na poziomie 160 DMIPS. Mogą być zastosowane także w bardziej zaawansowanych konstrukcjach. Ich budowa pozwala bowiem na dokładne i bezproblemowe sterowanie nawet kilkoma silnikami naraz. Idealnie mają się również nadać do sterowania silnikami PMAC (silniki prądu zmiennego z magnesami trwałymi).

Producent udostępnił zestaw ewaluacyjny z mikrokontrolerem z omawianej serii, pozwalający na pracę z silnikami zasilanymi z napięcia 24 V.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1