reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 30 marca 2016

Kontroler rozpoznający siłę nacisku

Nowe kontrolery zbudowano z myślą o trudnych warunkach, w jakich pracować muszą aplikacje motoryzacyjne. Producent postawił na niezawodność i wysoką żywotność, dając jednocześnie projektantom ciekawe funkcje.
Firma Synaptics wprowadza na rynek nową rodzinę kontrolerów paneli dotykowych, zaprojektowanych z myślą o tym, by sprostać wymaganiom rynku komponentów motoryzacyjnych. Chodzi między innymi o wysoką żywotność i spełnienie wymagań norm bezpieczeństwa.

Wśród komponentów z rodziny ClearPad znaleźć będzie można układy oznaczone symbolami: S7883 (80-kanałów), S7884 (102-kanały), S7885, oraz S7886. Pierwsze dwa są komponentami mogącymi obsługiwać panele dotykowe o przekątnej 14 i 17 cali odpowiednio.

Jednak nie są to zwykłe proste kontrolery. Są w stanie działać też jako czujniki zbliżeniowe, wykrywające zbliżającą się rękę. Nie straszne im są też trudniejsze warunki pracy, jak mokra powierzchnia, lub obsługa panelu w rękawiczkach, jak podaje producent.

Komponenty S7884/86 posiadają jeszcze jedną ciekawą funkcję, opartą na technologii ClearForce, pozwalającą mierzyć siłę nacisku. Możliwe więc będzie wprowadzenie nowych możliwość do aplikacji, różnie reagujących zależnie od tego, z jaką siłą użytkownik naciska na panel.

Kontrolery te spełniają wymagania standardu ISO 11452 – kompatybilności elektromagnetycznej dla pojazdów, a także AEC-Q100. Pozwala to na pracę tym kontrolerom w trudnych warunkach, bez obawy o ich uszkodzenie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2