reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 29 marca 2016

Oscylatory MEMS zamiast kwarcowych

Nowe niewielkie oscylatory MEMS mogą pracować z częstotliwościami kilku kHz, do nawet 10 MHz. Są przy tym bardzo dokładne, stabilne i małe. Mogłyby zastąpić popularne dziś oscylatory kwarcowe.
Firma SiTime Corp (USA, Kalifornia) wprowadza na rynek nowe rezonatory, mające zastąpić komponenty zegarowe oparte na kwarcu. Mowa tu oczywiście o komponentach MEMS. Współpracując z MegaChips (Japonia, Tokio), udało się stworzyć takie właśnie (MEMS) oscylatory z kompensacją temperaturową.

Te niewielkie komponenty cechują się małymi wymiarami i wysoką dokładnością, sięgającą 5 ppm, a także równie wysoką stabilnością. Układ SiT1568 posiadać ma również wbudowaną funkcję automatycznej kalibracji, co pozwala zachować najwyższą dokładność. Pomoże to np. uniknąć niewielkich uszkodzeń w strukturze komponentu, powstałych wskutek produkcji, lutowania, itd.

Komponenty zaprojektowano z myślą o częstotliwości ok 32 kHz, lecz w ofercie są też układy z częstotliwością programowalną w zakresie od 1 Hz do 10 MHz. Mają znaleźć swoje miejsce w nowoczesnych zegarkach, akcesoriach sportowych, tabletach, smartfonach, itd.

Dzięki możliwości pracy z częstotliwościami do 10 MHz, mogą być też wykorzystywane w układach RF, ładowarkach bezprzewodowych, itd. Umieszczone zostały w obudowie CSP o wymiarach 1.5 na 0.8 na 0.6 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2