reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 24 marca 2016

Sensor koloru pomoże w stabilizacji lamp LED

Nowy sensor koloru od MaZet zoptymalizowano do pracy z systemami oświetleniowymi, mierząc różne parametry generowanego światła. Ma pomóc w zadbaniu o to, by światło to było jak najlepsze.
Firma MaZet przedstawiła swój nowy produkt, jakim jest sensor koloru. Oznaczony został symbolem MTCS-CDCAF. Jego zadaniem jest realizacja funkcji detektora kolorów JenColor MTCSiCF i konwertera MCDC04.

W komponencie tym, oprócz samego czujnika koloru, zintegrowano także funkcję rzeczywistej filtracji kolorów, wzmacniacz sygnałowy (oparty na konwersji „Charge-To-Digital”, czyli konwersji ładunku, na odpowiadającą mu wartość cyfrową), a także czujnik temperatury.

Komponent ten zoptymalizowano do konkretnych zastosowań, jakimi mają być systemy oświetleniowe. Sensor mierzy dokładne koordynaty koloru światła jako sygnały XYZ w przestrzeni CIE 1931.

Układ ten jest w stanie mierzyć temperaturę barwową emitowanego światła, chromatyczność, jasność i inne parametry związane ze światłem. Jednym z nich może być pomiar siły efektu migotania diod LED. Dostępny ma być w obudowie QFN16.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2