reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 22 marca 2016

Wytrzymałe MOSFET-y motoryzacyjne na 40 V

Tranzystorom tym nie straszne są temperatury dochodzące do 175 stopni Celsjusza. Mogą więc efektywnie pracować z silnikami BLDC, nawet w bardzo trudnych warunkach.
Firma Diodes Inc opracowała nowe tranzystory MOSFET, oznaczone jako DMTH4004SPSQ i DMTH4005SPSQ. Są to tranzystory o wysokiej wytrzymałości i niezawodności, posiadające kwalifikację motoryzacyjną, potwierdzającą te zalety.

Komponenty te pracować mogą z napięciem do 40 V w temperaturze nawet 175 stopni Celsjusza. Mogą być więc wykorzystane w trudnych warunkach, ze względu na temperaturę otoczenia, w jakich miałyby pracować. Mogą to być zastosowania motoryzacyjne i przemysłowe, jak np. różnego rodzaju pompy, systemy grzewcze, wentylacyjne, klimatyzacja, itd.

Zaprojektowane zostały z myślą o pracy z 3-fazowymi silnikami BLDC. Pierwszy z nich stworzono do pracy z bardzo dużymi mocami, podczas gdy przeznaczeniem drugiego są silniki o małej mocy. Cechują się niskimi stratami. Ich rezystancja wynosić ma odpowiednio 2.7 mΩ i 4 mΩ.

Oba tranzystory będzie można dostać w obudowie POWERDI5060-8, usprawnionej pod względem rezystancji termicznej. Dzięki lepszemu odprowadzaniu ciepła, możliwa jest efektywna praca w wysokich temperaturach. Ich ceny zaczynać się mają odpowiednio od 0.50 i 0.60 USD przy zamówieniach hurtowych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2