reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 16 marca 2016

Dopracowane i efektywne diody LED CoB od Sharp

Sharp dołożył starań i dopracował swoje najnowsze diody LED CoB, sprawiając że są one nie tylko jednymi z najwydajniejszych na rynku, ale też kompatybilne ze starszymi wydaniami i wiernie oddającymi kolory.
Sharp Devices Europe (SDE) ogłosiło wprowadzenie na rynek nowej linii diod LED typu CoB. Nowa tu o nowych komponentach z rodziny Mini i Mega Zenigata. W porównaniu do poprzednich generacji, nowe komponenty cechują się oczywiście większą efektywnością, lecz co ciekawe, także podczas pracy z wysokimi temperaturami.

Nowe komponenty LED CoB oferować mają wydajność świetlną w szerokim zakresie, od 600 do nawet 6000 lumenów. Każdy więc znajdzie coś dla siebie, pod swoje konkretne potrzeby. Najnowsze serie, należące do wspomnianej rodziny oznaczono symbolami HD6 i BF6.

Należeć mają do najbardziej wydajnych i efektywnych komponentów na rynku. Ich sprawność dochodzi bowiem do 153 lm/W, co odpowiada niedawno opisywanym u nas komponentom tego typu. Opracowano je przy użyciu najnowszych technologii produkcyjnych.

Producent dołożył starań, by nowe komponenty były kompatybilne wstecz z poprzednimi seriami, co pozwoli na bezproblemowe usprawnienie starszych konstrukcji. HD6 Zenigata Mini są modułami CoB umieszczonymi na obudowie o wymiarach 12 na 15 mm (LES wynosi 8 mm). BF6 zamknięto na powierzchni 20 na 24 mm (LES 15 mm).

Warto też wspomnieć o tym, że producent skupił się także na wiernym odwzorowywaniu kolorów. Skutkuje to tym, że nowe diody od Sharp cechują się wartościami CRI 80 i 90, emitując światło zgodne z 3-stopniową elipsą MacAdam’a.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1