reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 10 marca 2016

Mały, niskonapięciowy przełącznik analogowy

Nowe przełączniki i detektory od Vishay mogą pomóc w budowaniu jeszcze mniejszych aplikacji obsługujących gniazda audio-jack, także na elastycznych taśmach PCB.
Firma Vishay przedstawiła swój nowy układ, jakim jest miniaturowy przełącznik analogowy, oznaczony symbolem DG2750. Towarzyszy mu detektor audio-jack o oznaczeniu DG2592. Oba komponenty zamknięto w obudowie miniQFN10 (o wymiarach 1.4 na 1.4 mm) i WCSP.

Pierwszy z układów, DG2750 jest małym przełącznikiem dwukierunkowym o bardzo małej rezystancji. Pracować może z napięciem od 1.8 do 5.5 V. Przeznaczony jest głównie do pracy z sygnałami audio. Oparto go na technologii CMOS (niskonapięciowej). Ma to zapewniać dodatkowe bezpieczeństwo i komfort użytkowania (JESD78). Komponent generować ma bardzo małe zniekształcenia, dzięki czemu ma się bardzo dobrze nadać do zastosowań audio.

Drugi z układów, DG2592 to detektor, przeznaczony do pracy z gniazdem audio-jack. Pozwoli to na wykrywanie słuchawek z mikrofonem, a także realizacji funkcji zatwierdzania/odrzucania/zakończenia. Pracować ma z napięciem od 1.8 do 5.5 V, a prąd pracy nie powinien być większy niż 10 uA. Układ posiada też funkcję przełącznik, pozwalający na rozładowywanie mikrofonu. Ochrona ESD zapewniona ma być do 8 kV.

Oba komponenty mogą pracować w urządzeniach przenośnych. Dostosowane są także do montażu na taśmach elastycznych (PCB). Są o 36% cieńsze od innych podobnych komponentów tego typu, jak podaje producent.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2