reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 08 marca 2016

Mini centrum sensoryczne dla czujników zdrowia

Komponenty te przeznaczone są do ciągłej pracy. Zużywają małe ilości energii, a przy tym dostarczać mają kompleksowych informacji o naszej kondycji, w czym pomagać ma wbudowany DSP.
Firma Bosch Sensortec zaprezentowała swoje nowe huby („centra”) sensoryczne, przeznaczone do pracy z czujnikami zdrowia, takimi jak pulsometry, wspierane przez czujniki inercyjne. Mają znaleźć swoje miejsce w różnego rodzaju sprzęcie fitness lub innym, określającym nasz stan zdrowia i kondycję.

Komponenty te zaprojektowano z myślą o ciągłej pracy („always-on”). Są w stanie nieustannie przetwarzać dane z pulsometrów i czujników inercyjnych typu MEMS, które zintegrowano w strukturze tych elementów.

Te mini centra oznaczono symbolami BHV250 i BHV160. Wbudowane w nich czujniki inercyjne MEMS są odpowiednio 3 i 6-cio osiowe (co odpowiada wbudowanemu: akcelerometrowi oraz akcelerometrowi i żyroskopowi). W każdym z nich wbudowano też dedykowany układ DSP opisany jako FuseCore. Odpowiada on za przetwarzanie danych i prowadzenie odpowiednich statystyk, jak czytamy w notatce producenta.

Pierwszy z komponentów znaleźć będzie można w obudowie o wymiarach 2 na 2 mm, drugi zaś w obudowie 3 na 3 mm. Oba są kompatybilne z Android Wear i mają pojawić się w sprzedaży w drugiej połowie 2016 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1