reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 07 marca 2016

Czujnik pomiaru przepływu energii cieplnej

Niewielkie sensory mają mierzyć przepływ energii cieplnej pomiędzy dwoma punktami. Mogą służyć w większych urządzeniach (np. elementach budynków), a także być zintegrowane w scalakach typu ASIC i SoC.
Firma HotBlock OnBoard z Francji opracowała ciekawe czujniki, mające mierzyć przepływ energii cieplnej pomiędzy dwoma punktami, z którymi się stykają. Mają znaleźć swoje miejsce w wielu aplikacjach, takich jak budynki, okna, urządzenia przemysłowe, itd.

Jednak jak podaje producent, można wykorzystać także sam układ wewnętrzny tych czujników i zaimplementować go w innym scalaku, jako dodatkowy element struktury, np. w ASIC lub SoC. Będziemy mogli wtedy poznać jak wygląda przepływ energii cieplnej w takim scalaku.

Sygnał wyjściowy z sensorów microFlux Tracker jest wprost proporcjonalny do energii przepływającej pomiędzy dwoma punktami. Czułość komponentów jest różna, w zależności od wybranego wariantu i może wynosić od 6 do 10 mV/K (na każdy stopień różnicy pomiędzy punktami).

Czujniki te pracować mogą z temperaturami od -20 do 200 stopni Celsjusza. Dostępne mają być w różnych formach. Od gotowych scalaków w obudowie LGA (2 na 2 mm), po elementy umieszczone na elastycznych taśmach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2