reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 07 marca 2016

Trzecia, jeszcze efektywniejsza generacja LUXEON CoB

Nowe komponenty CoB LED oferują dużą wydajność świetlną, na poziomie sięgającym 160 lm/W. Generują silne, równomierne światło, a ich obudowa ma pomóc w efektywnym odprowadzaniu ciepła.
Firma Lumileds zaprezentowała nowe diody LED typu CoB. Są to przedstawiciele nowej, trzeciej, generacji komponentów tego typu, LUXEON Core Range. Jak podaje producent, mają stanowić spory krok w przód, wśród komponentów typu CoB.

W porównaniu do poprzedniej generacji, nowe komponenty mogą pochwalić się o 10% lepszą efektywnością, w oddawaniu światła o stałej intensywności. Zmiany dotyczą zarówno samego projektu modułów CoB, jak i technologii obróbki fosforu, potrzebnego do wytworzenia emiterów LED.

Jak czytamy w notatce producenta, nowe komponenty mogą pochwalić się wydajnością sięgającą 160 lm/W (w części nowych modułów). Gotowe moduły dostępne są w różnych wersjach pod względem rozmiaru, od małych (LUXEON CoB 1202) po większe (LUXEON CoB 1216), mogące zastąpić dotychczasowe moduły o mocach 100 W, do nawet 150 W.

Mogą być stosowane w lampach działających wewnątrz budynków, jak również na zewnątrz nich. Dostępne są kolory z zakresu od 2200 do 5700 K i z CRI: 70, 80 i 90. Na uwagę ma zasługiwać także bardzo dobra przewodność cieplna. Jak podaje producent, rezystancja cieplna podłoża jest niższa (nawet 4-krotnie) niż w produktach konkurencyjnych tego typu.

Najmocniejsi przedstawiciele nowej serii mogą być zasilani prądem 1.2 A, generując przy tym strumień świetlny przekraczający nawet 6500 lm. Dostępne są wersje pracujące z prądem od 200 mA (generując strumień świetlny w okolicach 1000 lm).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1