reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ARM Komponenty | 03 marca 2016

Procesor ARM Cortex-R8, stworzony z myślą o 5G

Nowy procesor ARM ma wprowadzać dwukrotnie większą moc obliczeniową, w porównaniu do starszego R7. Stworzono go z myślą o urządzeniach sieciowych, pracujących w standardzie 5G, LTE.
ARM Cortex-R8 to nowy układ, mający znaleźć swoje zastosowanie w urządzeniach sieciowych, pozwalając na dwukrotne zwiększenie wydajności obliczeniowej (w stosunku do R7). Za zwiększenie mocy obliczeniowej odpowiada nowoczesna, cztero-rdzeniowa architektura układu.

Jej dopełnieniem są nowoczesne funkcje pracujące w czasie rzeczywistym i rozbudowane moduły pamięciowe o bardzo małych opóźnieniach. Jak podaje producent, sprawia to, że jest to jeden z najwydajniejszych procesorów w swojej klasie.

Rdzenie mogą być różnie skonfigurowane (MP1-MP4, w opcjach SMP lub AMP), zależnie od potrzeb. Jest tu też 1 MB pamięci TCM na rdzeń. Znajdziemy tu ponadto wsparcie dla instrukcji ARMv7-R z obsługą Thumb i Thumb-2. W strukturze procesora zawarto jeszcze kilka innych, zaawansowanych funkcji mających poprawić jakość pracy z układem.

Wśród nich znaleźć można funkcję uruchamiania instrukcji nieaktywnych („out-of—order instruction execution”), dynamicznej zmiany nazw rejestrów, funkcje superskalarne, sprzętowe wsparcie dla funkcji dzielenia, instrukcji DSP, FPU, a także kontrolery GIC, SCU, liczniki, itd. Układ ma znaleźć swoje miejsce w aplikacjach związanych z sieciami bezprzewodowymi LTE, 5G.

Procesor wykonano w technologii 28 nm HPM. Pracować może z częstotliwością 1.5 GHz, a jego wydajność wynosić ma według (odpowiednio przeprowadzanych, w określonych warunkach) testów: 2.50 / 2.90 / 3.77 DMIPS/MHz oraz 4.35 CoreMark/MHz. Wydajność energetyczna przedstawia się następująco: 46 DMIPS/mW.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1