reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 01 marca 2016

Sterownik bramek dla MOSFET’ów z ochroną przed prądem wstecznym

Niewielki sterownik tranzystorów MOSFET pozwoli budować proste, a przy tym wydajne aplikacje. Może być sterowany napięciem 3.3 V i posiada ciekawe funkcje ochronne i diagnostyczne.
Firma Toshiba Electronics Europe przedstawiła swój nowy układ, jakim jest komponent oznaczony symbolem TPD7104AF. Jest to sterownik bramek tranzystorów MOSFET typu N (‘high-side’), który akceptuje sygnały sterujące o napięciu 3.3 V.

Ma to pozwolić na uproszczenie gotowej aplikacji. Sam sterownik zaprojektowano z myślą o urządzeniach i systemach motoryzacyjnych, np. w układach ECU lub jako element systemu start-stop.

Budowa przełącznika półprzewodnikowego ma być bardzo prosta, dzięki wbudowanej pompie ładunkowej. Dostępne tu są również dedykowane funkcje ochronne, a także diagnostyczne. Ciekawą funkcją jest wbudowana ochrona przed prądem wstecznym.

Całość udało się zapakować w niewielką obudowę o wymiarach 2.8 na 2.9 mm (obudowa typu PS-8).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2