reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 25 lutego 2016

FPGA wzbogacone o SERDES i inne funkcje IO

Nowe FPGA od Lattice Semiconductor wzbogacono o obsługę interfejsu SERDES, a także jednostki LUT i nie tylko. Wszystko to w kompaktowej obudowie 10 na 10 mm.
Firma Lattice Semiconductor rozszerza swoją ofertę rodziny ECP5. Nowe komponenty ECP5-5G wprowadzają usprawnienia, które mają zwiększyć możliwości tych układów w aplikacjach typu „smart-connectivity”.

Nowe układy FPGA wzbogacono min. o interfejs SERDES 5G. Ma to dać nowe możliwości komunikacyjne w urządzeniach przemysłowych i konsumenckich. ECP5-5G wspierają także inne liczne protokoły 5G, jak PCI Express Gen2, CPRI i JESD204B.

Nowe protokoły pozwolą na sprawną i wydajną komunikację z takimi elementami jak ASIC i ASSP, w wielu różnych zastosowaniach. Bez problemu będziemy mogli się skomunikować z kamerami, wyświetlaczami, platformami rozrywkowymi, czy też routerami, jak podaje producent.

Wśród nowości znajdziemy też także jednostki 85K LUT. Nie zabraknie tu także obsługi LVDS, MIPI i pamięci LPDDR3. Układy te pozwolą na budowanie różnych aplikacji, mniej lub bardziej skomplikowanych, dzięki temu, że projektanci będą mogli wykorzystywać nie tylko elementy logiczne, ale także mocniejsze i pojemniejsze pamięci czy też elementy DSP.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2