reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 24 lutego 2016

Kondensatory ceramiczne typu kompensującego

Nowe kondensatory Muraty mają być pierwszymi kondensatorami, które oferują tak duże pojemności w tak małej obudowie. Posiadają też ciekawą właściwość, która uodparnia je na zmiany temperatury.
Firma Murata zaprezentowała swoje nowe miniaturowe kondensatory w formacie 0201 (0.6 na 0.3 mm). Są to komponenty typu kompensującego, jak podaje producent. Chodzi tu o kompensację temperaturową. Dzięki temu pojemność praktycznie nie ulega zmianom tudzież wahaniom, przy zmianach temperatury, ale także napięcia.

Kondensatory te pracować mogą z napięciem 25 V. Posiadają charakterystyki CH/C0G. Jak podaje producent, są to też pierwsze takie kondensatory, które mogą się pochwalić tak dużymi pojemnościami, w tak małym rozmiarze.

Oferowane pojemności dochodzą bowiem do 1000 pF. Dzięki swoim właściwościom, mają dać większą swobodę projektantom, zwłaszcza w urządzeniach przenośnych, modułach komunikacyjnych i wielu innych, gdzie kluczową cechą (lub jest jedną z nich) pozostaje miniaturyzacja.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2