reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 lutego 2016

Technologia FinFET 16 nm w FPGA Xilinx

Nowe komponenty FPGA od Xilinx cechują się nawet 2-krotnie większą wydajnością systemową niż układy serii Virtex-7. Wszystko to dzięki technologii FinFET 16 nm. Nie zabrakło tu innych elementów w nowoczesnych technologiach.
Firma Xilinx ogłosiła wprowadzenie nowych komponentów FPGA, wykorzystujących technologię FinFET 16 nm. Mowa tu o komponentach Virtex UltraScale+, stanowiących połączenie MPSoC: Zynq UltraScale+ oraz FPGA: Kintex UltraScale+.

Do ciekawszych funkcji, zawartych w nowych komponentach można zaliczyć transceivery 32G, rdzenie PCI Express generacji 4, technologię pamięci UltraRAM, itd. Układy zaprojektowano z myślą o aplikacjach, gdzie liczy się wysoka wydajność. Przykładem takowych mogą być centra bazodanowe, systemy komunikacyjne 400G i terabitowe, sprzęt pomiarowy, urządzenia obronne i/lub urządzenia przemysłu lotniczego.

W porównaniu do Virtex-7, nowe układy FPGA zyskały dwukrotnie większą wydajność systemową, jak podaje producent. Wbudowane transceivery (128-33G) pozwolą na osiągnięcie przepustowości szeregowej na poziomie 8.4 Tb, jak czytamy w notatce producenta. Obsługiwane mogą być pamięci DDR4, do 2666 Mb/s.

Nie zabrakło tu również takich elementów jak VCXO i pętle PLL, co pozwoli zredukować liczbę komponentów zegarowych. Znajdziemy tu również technologię SmartConnect.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1