reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 15 lutego 2016

Moduł 3G/2G w niewielkiej obudowie LGA

Nowe moduły 3G/2G od u-blox stanowią rozwinięcie poprzednich generacji (obsługujących tylko 2G). Są niewielkie i wygodne w zastosowaniu. Obsługiwać mają interfejs UART i USB, oraz różne protokoły.
Firma u-blox zaprezentowała nowe moduły SARA-U201. To niewielkie moduły komunikacji bezprzewodowej. Dostępne mają być w formie płytki o wymiarach 16 na 26 mm, jako komponenty typu LGA z 96-wyprowadzeniami.

Są kompatybilne pod względem wyprowadzeń z wersją SARA-G350, które to obsługiwały jedynie komunikację w standardzie 2G. Nowe moduły wspierają zarówno 2G, jak i 3G. Przeznaczone są do przesyłania danych, jak i strumienia audio (głosu).

SARA-U201 ma obsługiwać interfejsy UART oraz USB. Pozwala to na elastyczniejsze dopasowanie do konkretnej aplikacji. Producent dodatkowo zapewnia, że moduł ten można bezproblemowo połączyć z innymi jego modułami, np. obsługującymi GNSS. Jest to możliwe za sprawą wbudowanego AssistNow.

Wbudowano tu również obsługę takich protokołów jak IPv4 oraz IPv6, TCP/IP, Ethernet over USB oraz wsparcie BIP/eSIM.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1