reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 10 lutego 2016

Ochronniki dla akumulatorów Li-Ion od Diodes Inc

Układy te zaprojektowano z myślą o pracy z akumulatorami Li-Ion, chroniąc je możliwie jak najlepiej i kompleksowo. Zastosowana technologia zapewnia dokładną, stabilną i bezpieczną pracę komponentu.
Firma Diodes Incorporated przedstawiła swoje nowe komponenty, oznaczone jako AP9211. Są to układy mające chronić akumulatory litowo-jonowe, jednoogniwowe, stosowane w urządzeniach przenośnych różnego typu. Przykładem mogą być smartfony, power-bank'i, itp.

AP9211 łączy w sobie główny element ochronny oraz podwójny tranzystor MOSFET (z kanałem typu N). Dzięki temu, układ ten zapewniać ma kompleksową ochronę: nadprądową, przed zbytnim rozładowaniem, zwarciową, itd.).

Układ zbudowano przy wykorzystaniu technologii CMOS, pozwalającej na pracę z napięciem do 30 V. Ma to stanowić dodatkową ochronę, zapewniając bezpieczeństwa samemu ochronnikowi. Technologia ta pozwoliła także na osiąganie wysokiej dokładności pomiarowej (napięcia) i stabilny współczynnik temperaturowy.

Do pracy wymaga jedynie 0.4 uA w trybie normalnej pracy lub 0.1 uA w trybie uśpienia. Całość zamknięto w kompaktowej obudowie U-DFN2030-6 o wymiarach 3 na 2 mm i wysokości nie większej niż 0.6 mm. Ceny zaczynać się mają od 0.19 USD przy zamówieniu na 10 tysięcy sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1