reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beaniebeagle dreamstime.com Komponenty | 03 lutego 2016

Bezpieczniki Schurtera do zastosowań kosmicznych

Bezpieczniki HCSF oraz MGA-S firmy Schurter mają kwalifikację ESA do zastosowań w przestrzeni kosmicznej.
29 stycznia 2016 roku, po zakończeniu intensywnego procesu oceny i kwalifikacji przy współpracy z przedstawicielami Europejskiego Centrum Badań i Technologii Kosmicznych (ESTEC) z Holandii firma Schurter uzyskała certyfikację bezpiecznika HCSF. Ponad 8 lat po pomyślnej kwalifikacji MGA-S Schurter w dalszym ciągu jest jedynym europejskim dostawcą bezpieczników z taką kwalifikacją – podkreśla firma w komunikacie.

MGA-S to bezpiecznik przeznaczony do montażu powierzchniowego (SMD), wytwarzany w technologii cienkowarstwowej, z ceramiczną obudową, hermetycznie szczelny i bardzo wytrzymały. Analogicznie zaprojektowano także nowy bezpiecznik HCSF tylko z myślą o użytkowaniu przy wyższych prądach znamionowych.

Obydwa bezpieczniki spełniają wysokie wymagania przemysłu kosmicznego takie jak np. stałe właściwości przy eksploatacji w warunkach wysokiej próżni lub przy przyspieszeniu na poziomie 1 600 g. Inne istotne dane dotyczące produktów znaleźć można w poszczególnych kartach technicznych. Każdy dostarczany bezpiecznik przechodzi test starzenia przez 168 h w temperaturze 85°C i przy 96% prądu znamionowego. W ten sposób wskaźnik awaryjności bezpiecznika w czasie późniejszej eksploatacji jest redukowany praktycznie do zera. Produkty są przygotowywane wraz ze szczegółowym raportem z przeprowadzonych prób.

Firma Schurter zalicza się do wskazanych na stronie ESA kwalifikowanych dostawców.

© Schurter

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1