reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 27 stycznia 2016

Jeszcze czulszy moduł GNSS dla elektroniki noszonej

Nowy moduł odbiornika GPS/GLONASS od u-blox zaprojektowano z myślą o urządzeniach noszonych, głównie sportowych. Posiada ciekawe funkcje pod te aplikacje, takie jak wykrywanie przemierzonych obwodów.
Firma u-blox zaprezentowała swój najnowszy niewielki moduł odbiornika GPS/GLONASS. Nowy układ oznaczono numerkiem „8”. Cechuje się większą czułością od swojego poprzednika (o około 4 dBm). Wynosi ona teraz -166 dBm.

Nowy układ zaprojektowano z myślą o urządzeniach noszonych, głównie sprzęcie sportowym. Układ posiada dodatkowe funkcje, które mogą być pomocne w takich aplikacjach. Do takich usprawnień zaliczyć można udoskonalony drogomierz, funkcja wykrywania obwodów („geo-fencing”, pozwala na podstawie danych geolokacyjnych wykryć wykreślony obwód, gdy urządzenie porusza się po wyznaczonej, zamkniętej trasie, np. wokół szkoły).

Warto tu również wspomnieć o zoptymalizowanych trybach oszczędzania energii, które pozwolą zredukować zużycie jeszcze bardziej. Funkcja AssistNow ma poprawiać wydajność akwizycji sygnałów GNSS. Pracować może w kilku różnych trybach, zależnie od zastosowania.

Moduł ma być w pełni kompatybilny z u-blox 7 pod względem wyprowadzeń, jak i samej obudowy. Na rynek trafi nieco później. Pierwszym próbek spodziewać się należy w drugim kwartale 2016.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1