reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 11 stycznia 2016

Sensor ToF od TI

Nowy czujnik Time-of-Flight posiada wiele funkcji, pomagających określać sytuację tego co się dzieje przed czujnikiem. Układ dostarcza także bogate dodatkowe informacje, obok danych o odległości od obiektu.
Firma Texas Instruments przedstawiła swój nowy układ, jakim jest OPT8320. Jest to układ typu Time-of-Flight (ToF), łączący w sobie elementy optyczną i jednostkę przetwarzania danych.

W strukturze układu, określanego jako SoC, znajdziemy matrycę sensoryczną, kondycjoner sygnałowy, generator czasowy (TG), konwerter ADC, silnik głębi i sterownik oświetlenia. Matryca składa się z 80 na 60 pikseli światłoczułych. Optykę sprzężono z układem czasowym.

Ma to pomóc w efektywniejszym pomiarze głębi (odległości) i tego co się dzieje prze czujnikiem. Chodzi tu o usuwanie zakłóceń, wpływu jasności otoczenia, czy też wykrywanie ruchu lub poruszających się obiektów.

Za dokonanie odpowiednich obliczeń odpowiada wspomniany silnik. Oprócz danych dotyczących odległości, na podstawie sygnałów przekazanych z matrycy, układ dostarczy pomocnych informacji o wysokości od poszczególnych obiektów (pikseli), otoczeniu i innych pomocnych informacji, w formie histogramu.

Całość zamknięto w obudowie o 56-wyprowadzeniach, o wymiarach około 8 na 5.3 mm. Zintegrowano tu również filtr podczerwony, który ma przepuszczać światło z przedziału od 830 do 867 nm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2