reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 22 grudnia 2015

Scalony kontroler ruchu z obsługą FOC

Nowy kontroler od MIMOS może wprowadzić małą rewolucję w układach sterowania silnikami PMSM. Skomplikowany algorytm udało się zaimplementować sprzętowo, co pozwoli na znaczne uproszczenie aplikacji (oprogramowania) i zmniejszy jej koszty.
Malezyjska firma MIMOS, przy współpracy z My Technology i Emerald Systems, przedstawiła nowo opracowany układ kontrolera ruchu (silników), przeznaczony do zastosowania silnikami synchronicznymi z magnesami trwałymi (PMSM). Nowy układ miałby zastąpić wszystkie inne, jakie do tej pory były stosowane.

Innowacyjność polega na budowie układu. Podczas gdy w tradycyjnych rozwiązaniach, konieczne było stosowanie mikrokontrolerów ze specjalnie napisanym oprogramowaniem sterującym, realizującym metodę/algorytm FOC, nowy układ MIMOS (MCGP02I) posiada tą funkcję zaimplementowaną sprzętowo.

Przy zastosowaniu tego układu, nie będzie więc konieczności stosowania mikrokontrolerów z zaimplementowanym oprogramowaniem, realizującym skomplikowany algorytm FOC. Ma to pomóc w znacznym obniżeniu kosztów budowy tego typu aplikacji.

Oczywiście możliwe jest zaprogramowanie wszystkich parametrów, według potrzeb i pod konkretne zastosowanie oraz silniki. Daje to nie tylko elastyczność w kwestii zastosowania, ale daje także możliwość szybkiego budowania i projektowania aplikacji, a także możliwość wprowadzania stosownych poprawek.

MCGP02I zamknięto w obudowie QFN o 40-wyprowadzeniach. Jest tu też wbudowany oscylator, źródło napięcia referencyjnego i dedykowane ADC.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1