reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stanisa martinovic dreamstime.com Komponenty | 18 grudnia 2015

Nowe ZigBee z obsługą pobierania energii z otoczenia

Nowe ZigBee, w wersji 3.0 zyska nową jakość. Ma lepiej współpracować z innymi sieciami bezprzewodowymi na tym paśmie i integrować w sobie nowe funkcje, m.in. te związane z pozyskiwaniem energii z otoczenia.
Grupa ZigBee Alliance pracuje nad rozwinięciem standardu ZigBee 3.0. Podjęto współpracę z grupą EnOcean Alliance. Efektem tego jest tak naprawdę współpraca nawet 100 firm i organizacji. Wspólnie opracowywane mają być rozwiązania związane z technologią bezprzewodową, dla aplikacji IoT i nie tylko.

Standard ZigBee zapewniać ma komunikacje bezprzewodową przy niskim zużyciu energii na nielicencjonowanych pasmach poniżej 1 GHz i na częstotliwości 2.4 GHz. Wersja 3.0 ma wprowadzać kolejne ulepszenia i ujednolici ten standard, który był dostosowywany na potrzeby różnych urządzeń i zastosowań.

Dzięki temu ZigBee ma pracować jeszcze efektywniej w sieciach Smart-Home oraz w sąsiedztwie innych urządzeń wykorzystujących te pasma, a także w towarzystwie innych sieci ZigBee. Jednocześnie podjęto pracę, by technologia ta była w stanie efektywnie pracować z tymi, jakie oferowane jest przez EnOcean.

Mowa tu o specyfikacjach EEP, które pozwalają na pozyskiwanie energii z otoczenia. Profile EnOcean pracują w zgodzie ze standardem międzynarodowym IEEE 802.15.4 2.4GHz. Pierwsze realne efekty tej współpracy mają być widoczne w przyszłym roku (2016).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1