reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 16 grudnia 2015

Pamięci DDR2 do zastosowań kosmicznych

Nowe pamięci DDR2 wzmocniono w taki sposób, że są w stanie wytrzymać promieniowanie o sile do 100 tysięcy radów. Ich zastosowaniem mają być urządzenia pracujące w przestrzeni kosmicznej.
Francuska firma 3D Plus zaprezentowała swoje nowe pamięci DDR2, pierwsze takie na świecie, jak podaje. Są to bowiem kości pamięciowe, które zostały zbudowane w taki sposób, by sprostać silnemu promieniowaniu, jakie panować ma w kosmosie.

Nowe rozwiązania DDR składają się z dwóch elementów. Kości pamięciowych 3D Plus DDR2 oraz z modułu kontrolera pamięci RMIC. Oba te elementy są odporne na silne promieniowanie, mogące występować w przestrzeni kosmicznej.

Zaprojektowano je bowiem z myślą o takim zastosowaniu, w przemyśle kosmicznym. Dzięki swojej budowie o zastosowanemu kontrolerowi RMIC, mogą bezproblemowo współpracować z komponentami FPGA.

Nowe pamięci są w stanie wytrzymać dawkę promieniowania (TID) o sile ponad 100 tysięcy radów. Są również odporne na pojedyncze zdarzenia typu SEL („Single Event Latch-up”) i SEU („Single Event Upset”).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2