reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 grudnia 2015

FPGA Altery + Lockstep

Altera stawia na większe bezpieczeństwo aplikacji, unowocześniając swoje rozwiązania o technologię Lockstep, opartą na fRSmartComp. Możliwa teraz będzie prosta i pełna implementacja SIL3.
Firma Altera połączyła swoje siły z Yogitech. Celem tej współpracy jest stworzenie nowych układów, wykorzystując jednostki Altery (FPGA, SoC) i połączeniu ich z autorskimi rdzeniami Yogitech.

Efektem tego są rozwiązania, pozwalające na prostą implementację SIL3 („poziom nienaruszalności bezpieczeństwa”) w sferze bezpiecznego projektu oprogramowania. Wśród układów z zaimplementowaną nową technologią znalazły się też stosunkowo tanie Cyclone V FPGA oraz MAX 10 FPGA.

Rozwiązanie „Lockstep” wykorzystuje technologię fRSmartComp od Yogitech. Zapewnia to wysokiej jakości diagnostykę i szerokie pokrycie diagnostyczne dla różnorodnych funkcji układów. Unowocześnione układy posiadają funkcję do pełnej diagnostyki zintegrowanych podsystemów, w pełnej zgodzie z wymaganiami IEC 61508 i ISO 26262.

Technologia fRSmartComp, połączona z wbudowanymi procesorami Altery Nios II, zapewniać ma pokrycie diagnostyczne w ponad 99%. Nie ma tu też potrzeby wykonywania testów ad-hoc, jak zapewnia producent. Wszystko po to, by przyśpieszyć przygotowanie i wypuszczenie aplikacji na rynek.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2