reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 03 grudnia 2015

Motoryzacyjny monitor akumulatorów o dokładności 0.04%

Nowy monitor akumulatorów od Linear Technology pozwala na prostą budowę bardzo rozległych systemów pomiarowych, nawet na setki ogniw. Jest przy tym efektywniejszy, dokładniejszy i tańszy od swoich poprzedników.
Firma Linear Technology przedstawiła układ oznaczony symbolem LTC6811. Jest to zaawansowany monitor baterii akumulatorów, mogący pracować z wysokim (stosunkowo) napięciem. Jest bezpośrednim następcą LTC6804. Nowy układ ma oferować lepszą efektywność pracy i jest o 25% tańszy.

LTC6811 to kompletny, zaawansowany scalak pomiarowy dla akumulatorów w systemach motoryzacyjnych i nie tylko. Integruje w sobie specjalną diodę Zenera, jako źródło napięcia referencyjnego, wysokonapięciowe multipleksery, 16-bitowe konwertery ADC Sigma-Delta, a także wbudowany interfejs szeregowy, mogący przesyłać dane z prędkością 1 Mbps.

Układ jest w stanie pracować z zestawem ogniw (cel) składający się maksymalnie z 12 takich elementów. Dokładność wykonywania pomiarów jest bardzo wysoka. Mowa tu o dokładności sięgającej 0.04%. Efekt ten dopełniają programowalne filtry dolnoprzepustowe („3rd order”), zapewniające redukcję szumów na bardzo wysokim poziomie, jak zapewnia producent.

Częstotliwość pomiarowa jest ustalana między innymi za pomocą konfiguracji trybu pracy ADC. W najszybszym trybie, czas pomiaru wynosić może 290 us. Dla większych zestawów akumulatorów, możliwe jest połączenie ze sobą kilku takich układów (LTC6811) by działały wspólnie. Z pomocą, w realizacji tego zadanie przychodzi interfejs isoSPI (2-wire).

Interfejsy komunikacyjne w tych monitorze, zapewniają sprawną komunikację odporną na zakłócenia RF i szumy, jak zapewnia producent. Zastosowanie skręcony par pozwala na rozbudowanie systemu pomiarowego, mierzącego nawet setki cel, z wykorzystaniem tylko jednego układu nadrzędnego.

Układ posiada także odpowiedni zestaw funkcji zabezpieczających, ale także funkcje diagnostyczne, watchdog, funkcje kontrolne interfejsu szeregowego, itd. Całość zamknięto w obudowie SSOP o wymiarach 8 na 12 mm.


© Linear Technology

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1