reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 grudnia 2015

CCD jeszcze nie umarło – matryca 16.2 Mpx

Nowa matryca CCD od ON Semiconductor cechuje się dwukrotnie większą rozdzielczością i lepszą czułością, od innych podobnych matryc tego typu. Wbudowane funkcje pozwalają m.in. zredukować efekty przepaleń.
Firma ON Semiconductor opracowała nową matrycę typu CCD („Charge Coupled Device”) o rozdzielczości 16.2 megapikseli. Układ oznaczono jako KAF-16200. Rozmiar pojedynczego piksela to 6 mikrona.

Każdy z pikseli posiada bramkę wykonaną z przezroczystej elektrody. Ma to poprawiać właściwości matrycy. Sam sensor dostosowano do pracy z formatem optycznym APS-H (przekątna 34.6 mm).

Matryca posiada 4500 na 3600 pikseli światłoczułych, przeznaczonych do pracy w aplikacjach przechwytujących obraz kolorowy lub monochromatyczny, zależnie od potrzeb. Każdy piksel posiada ochronę przed zatraceniem. Oznacza to, że obraz nie będzie uszkodzony, czy też zniekształcony w wyniku działania zbyt silnego światła padającego na matrycę (np. słońce).

W porównaniu do innych tego typu rozwiązań (sensorów CCD), KAF-16200 cechuje się 2-razy większą rozdzielczością i większą czułością. Sensor dostępny jest w obudowie typu CERDIP o 32-wyprowadzeniach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1