reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 grudnia 2015

Atmel łączy IoT z chmurą poprzez WeChat

Internet of Things się rozwija coraz bardziej. Dobrym tego przykładem jest Weixin i możliwości jakie oferuje w Chinach. Firma Atmel pragnie wejść w te rozwiązania, rozwijając je globalnie. IoT będzie więc bardziej przystępniejsze.

Firma Atmel zaprezentowała nowy moduł SMART SAM W25 SmartConnect. Jest to rozwiązanie pozwalające połączyć urządzenia IoT z chmurą, przy zachowaniu stałego, ciągłego połączenia. Jest to realizowane za pomocą platformy WeChat, które jest wprowadzane wraz z nowym modułem Atmela. WeChat wspiera najnowszy protokół komunikacji bezprzewodowej Airkiss 2.0. Atmel współpracuje z WeChat w celu wdrożenia tej technologii. W modułach SAM W25 wprowadzono ATECC508 CryptoAuthentication, dla bezpiecznego połączenia urządzeń IoT z sieciami społecznymi.
„Weixin to jedno z największych dostawców w sferze usług IoT w chmurze. Zintegrowano tu wiele rozwiązać, od prostego przesyłania wiadomości po systemy płatności. Dzięki wykorzystaniu SAM W25 możliwe będzie sprawne wejście w to środowisko. Nasza współpraca z Weixin to dopiero początek długofalowej współpracy nad rozwojem IoT.” - Pierre Roux, dyrektor rozwiązań bezprzewodowych w Atmel.
Podobna platforma (siostrzana dla WeChat) została uruchomiona w Chinach. Pozwala to tamtejszym projektantom opracowywać rozwiązania IoT, do których użytkownicy mają prosty dostęp z poziomu aplikacji (Weixin) w smartfonie. Pozwala to na bieżąco monitorować takie urządzenia. Podobne możliwości mają być teraz oferowane dla wszystkich, chcących budować podobne rozwiązania oparte o platformę WeChat i protokół Airkiss 2.0, jako rozwinięcie protokołów WiFi. Współpraca z aplikacją Weixin będzie również jak najbardziej możliwa, jak czytamy w notatce producenta. Moduły SAM W25 są już gotowe do wykorzystania i posiadają certyfikację FCC. Stanowią element rodziny SmartConnect firma Atmel. Do zalet tej platformy zaliczyć należy także pracę przy bardzo niskim poborze energii. Pozwala to na długą i ciągła pracę, a tym samym stałą komunikację z użytkownikiem.
reklama
Załaduj więcej newsów
August 05 2020 00:04 V18.8.2-2